system kabin hpl

Toalety publiczne w systemie kabin HPL – czy to się opłaca?

Przyścienne toalety w wersji pojedynczej czy szeregowej to klasyk publiczny sanitariatów. W zależności od dostępnej przestrzeni są wkomponowane w naturalne wnęki, bądź wydzielone z zachowaniem przepisów określających wymiary toalet publicznych.
Kalkulując koszty początkowe, murowane toalety wydają się tańsze, jednak wybór ostatecznie i tak pada na systemowe rozwiązania HPL.

Kabiny HPL. Czy to się opłaca?

Pomimo wyższych kosztów początkowych związanych z projektem, zakupem i montażem toalet w systemie kabin HPL, jest to najczęściej wybierane rozwiązanie do wykończenia publicznych sanitariatów. Przemawia za tym kilka faktów, nie do pobicia przez tradycyjny system dotychczasowych rozwiązań. Po pierwsze gwarancja trwałości. Odporny na zniszczenia, zużycie, a na wet na celowe akty niszczycielskie materiał jest polecany do miejsc szczególnie narażonych na takie czynniki. Toalety publiczne, placówki oświatowe, obiekty sportowe, toalety w galeriach handlowych. Wszędzie tam gdzie dużo użytkowników i brak bezpośredniej kontroli nad sanitariatami.

Po drugie szybkość montażu. Szczególnie ważne przy terminowych realizacjach. Zamiast dodatkowych kilku tygodni na murowanie i wykończenie łazienek, szybki montaż na gotowo, z możliwością natychmiastowego oddania do użytku.
Po trzecie niskie koszty utrzymania. Możliwość stosowania środków chemicznych do codziennego czyszczenia, zapewnienie porządku i higieny. Gładkie powierzchnie w przeciwieństwie do porowatych, mniej się brudzą. Są łatwiejsze do przemycia, a nawet do usunięcia celowych zabrudzeń powstałych w efekcie aktów wandalizmu.

Toalety publiczne wymiary

Ogólnodostępne toalety w przestrzeniach publicznych, powinny znajdować się przy głównych drogach komunikacyjnych. Wejścia do toalet powinny być oznakowane. Oddzielenie toalet damskich od męskich pełną ścianą, na całą wysokość pomieszczenia, ma dawać poczucie intymności i swobody. Kabiny ustępowe zgodnie z przepisowymi wymiarami nie mogą być mniejsze niż 1m szerokości, 1,1m długości, 2 m wysokości (łącznie z 15cm prześwitem między posadzką, a drzwiami). Większa przestrzeń wewnątrz toalet dotyczy zapewnienia swobody i możliwości manewrowych w kabinach sanitarnych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Określone są też toalety publiczne wymiary drzwi. Nie mniejsze niż 0,8m w przypadku toalet zwykłych i 0,9m w przypadku toalet dla niepełnosprawnych. Drzwi do kabin ustępowych z otwieraniem na zewnątrz. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.