Zabudowy sanitarne w miejscach publicznych są szczególnie narażone na zaniedbania, zniszczenia i uszkodzenia. Brak szacunku dla publicznego mienia, powoduje szybsze zużycie się zamontowanego wyposażenia oraz częstsze awarie.
Zapchane toalety, uszkodzone spłuczki, porysowane blaty, zniszczone drzwi. To nie obraz po przejściu agresywnej fali kibiców, tylko codzienność, z którą borykają się nadzorujący toalet w miejscach publicznych. Czy można zminimalizować te codzienne akty wandalizmu? Jaki materiał zastosować, by zabudowy sanitarne były maksymalnie trwałe i na długo utrzymywały standard wykończenia?
Murowane zabudowy sanitarne
Odchodzenie od murowanej zabudowy sanitarnej jest spowodowane kilkoma czynnikami. Po pierwsze jest to najbardziej czasochłonny i inwazyjny sposób wykończenia publicznych toalet. Wymaga zaangażowania ekipy remontowo- budowlanej. Murowane ścianki są wprawdzie bardziej dźwiękochłonne, co zwiększa poczucie intymności korzystających, ale też zajmują więcej przestrzeni (szczególnie niekorzystne w przypadku niewielkich powierzchni). Po drugie są trudniejsze w utrzymaniu czystości. Brak prześwitów między posadzką, trudne do sprzątnięcia narożniki, co znacznie utrudnia zachowanie higieny. Po trzecie, malowane czy gipsowane ścianki, drewnopochodne drzwi są mało odporne na zniszczenia i uszkodzenia, a co za tym idzie- murowane zabudowy sanitarne szybciej tracą na estetyce.
Systemowe zabudowy sanitarne
Postawienie zabudowy sanitarnej metodą systemową, to szybki sposób na oddanie do użytku, zgodnych z normami toalet publicznych. Przygotowane zgodnie z projektem elementy, są łączone i montowane kompleksowo na miejscu, przez monterów. W mgnieniu oka powstaje spójna całość nowoczesnych toalet, kabin prysznicowych, szatni.
Dlaczego zabudowy sanitarne z tworzywa HPL?
Tworzywo HPL jest powszechnie wybierane, jako materiał wykończeniowy zabudowy sanitarnej w miejscach publicznych, narażonej na dużą intensywność użytkowania. Wynika to z jego właściwości fizycznych i wysokiej odporności. Laminat odporny na wodę, parę wodną doskonale nadaje się do łazienek, pryszniców, szatni nawet w pomieszczeniach szczególnie wystawionych na wilgoć. Baseny, Aquaparki, strefy prysznicowe w obiektach sportowych, sanitariaty publiczne o dużej ilości użytkowników. Gładka, jednolita powierzchnia, odporna na środki chemiczne i uszkodzenia, pozwala w prosty sposób zachować czystość i przez długi czas cieszyć się nienagannym wyglądem nowoczesnej zabudowy sanitarnej.