meble dla szpitali

Szafki i kabiny sanitarne do szpitali

Odpowiednie wyposażenie szpitalnych sali, gabinetów lekarskich i pielęgniarskich to nie tylko estetyka i funkcjonalność, ale i gwarancja bezpieczeństwa i zdrowia zarówno pacjentów jak i personelu medycznego. Szafki systemowe do szpitali czy kabiny sanitarne muszą spełniać określone normy. Czym kierować się przy wyborze?

Szafki do szpitali – na co zwrócić uwagę?

Przepisy dotyczące higieny w placówkach medycznych, są bardzo restrykcyjne. Wyraźnie mówią o zachowaniu najwyższych standardów, od których w dużej mierze zależy zdrowie pacjentów. Szafki do szpitali nie mogą być, zatem zbiorem przypadkowych mebli, zestawionych na potrzeby placówki, ale przemyślanym systemem wyposażenia.

Producent szafek do szpitali korzysta z płyt HPL

Jako producent szafek do szpitali, posiadamy w swojej ofercie propozycje sprawdzonych rozwiązań i gotowych systemów – w tym systemowe kabiny sanitarne. Zastosowanie najwyższej klasy materiałów typu płyta HPL, gwarantuje niezwykłą trwałość montowanych przez nas mebli. Szafki systemowe do szpitali spełniają restrykcyjne wymagania dotyczące zachowania higieny i dezynfekcji. Gładkie powierzchnie, odporne na ścieranie i działanie środków chemicznych czy dezynfekcyjnych sprawiają, że utrzymanie czystości i porządku jest wyjątkowo łatwe. Niewidoczne łączenia ograniczają gromadzenie się brudu i chorobotwórczych patogenów. Umożliwia to proste czyszczenie szafek i powierzchni meblowych.

Systemowe kabiny sanitarne w systemie HPL

Z uwagi na szerokie zastosowanie płyt HPL, szafki do szpitali można łatwo skomponować z resztą otoczenia. Laminaty HPL świetnie sprawdzają się, jako łatwo zmywalne panele ścienne, kabiny, drzwi i przegrody toalet, pryszniców. Pozwala to spójnie zaprojektować szpitalną salę oraz całe zaplecze sanitarne.

Błędem byłoby zestawienie bezpiecznych higienicznie materiałów na przykład z drewnem czy płytą wiórową. Nie są one odporne na wilgoć i posiadają nieregularna strukturę. Pozwala to na gromadzenie się i przenikanie bakterii, trudnych do usunięcia z niejednolitej powierzchni. Nawet po dezynfekcji, takie meble nie uzyskują wymaganej sterylności.

Szafki do szpitali z metalu czy z laminatu?

Szafki systemowe do szpitali zarówno tworzone z metalu jak kompozytu spełniają normy higieny placówek leczniczych. Przewaga tych pierwszych to estetyka wykonania. Ciepły w dotyku, przyjemny w odbiorze kompozyt HPL, sprawia, że przestrzeń szpitalna jest bardziej przyjazna zarówno dla pacjentów jak i personelu medycznego. Do tego możliwości kolorystyczne, pozwalają odczarować nieprzyjemne sale szpitalne i psychicznie zmniejszają dyskomfort pobytu. Jako producent szafek do szpitali zapewniamy dobre wyposażenie placówki medycznej z zachowaniem najwyższych standardów.