szafki basenowe

Szafki basenowe

Szafka do szatni służąca przechowywaniu rzeczy osobistych, to mebel, który na stałe wpisał się w estetykę obiektów użyteczności publicznej, takich jak: baseny, spa, aquaparki, centra rozrywki, kluby sportowe. Ten oczywisty element wyposażenia, musi jednocześnie spełniać wiele wymogów.

 

Szafki basenowe HPL System

szafki do szatni

Sprawdź ofertę!

 

Szafki do szatni basenowych i nie tylko

Szafki do obiektów użyteczności publicznej to gwarancja bezpieczeństwa pozostawionych w nich rzeczy, a przy tym też spokój korzystającego, łatwa obsługa i estetyka wykonania, coraz bardziej doceniana przez użytkowników. Jeśli chodzi o szafki basenowe, wymiary wybieramy odpowiednie do potrzeb użytkowników, co pozwala swobodnie korzystać z miejsca przechowywania sportowej torby, odzieży i butów, bez irytującego wciskania wszystkiego razem na nieodpowiednio małą półkę. Z punktu widzenia właściciela obiektu, szafki basenowe systemowe powinny być trwałe, bezawaryjne i łatwe w utrzymaniu w czystości. Ułatwia to pracę osób dbających o porządek, nie generuje dodatkowych kosztów związanych z naprawą i konserwacją. Nie wymaga specjalnych, drogich środków chemicznych, niezbędnych do czyszczenia systemowych szafek basenowych.

Nasza firma jako producent szafek basenowych, jak i producent szafek do obiektów użyteczności publicznej dokłada wszelkich starań, żeby zarówno inwestor, jak i finalny użytkownik mogli cieszyć się funkcjonalnym wnętrzem, spełniającym najwyższe standardy jakości, higieny i estetycznego wykończenia wnętrz.

Stopień użyteczności szafki, zależny jest od kilku czynników

Szafki basenowe HPL typu L
Szafki basenowe HPL typu L

Umeblowanie obiektów użyteczności publicznej, musi charakteryzować się wygodą użytkowania i uniwersalną estetyką, a jednocześnie spełniać szereg norm. W przypadku pomieszczeń o dużej wilgotności, należy zaopatrzyć się w wyposażenie wykonane z materiału wodoodpornego i wytrzymałego, który nie podda się działaniu chloru i procesom korozji.

Z tego względu, do wyrobu wyposażenia sanitarnego i mebli wykorzystywanych przy basenach, jak np. szafek do szatni basenowych, najczęściej wykorzystuje się płyty HPL. Jakościowy materiał HPL, nie jest toksyczny i w żadnym stopniu nie zagraża użytkownikom. Ponadto, materiał ten jest wysoce trudnopalny – to podstawa zasad bezpieczeństwa.

Istotną zaletą nowoczesnych szafek do szatni jest system wentylacji. Wentylowane korpusy czy elewacje szafek, są warunkiem istotnym, ze względu na ich przeznaczenie – szafki basenowe zazwyczaj umieszczane są w pomieszczeniach wewnętrznych. Co ciekawsze, materiał HPL powstaje, w wyniku połączenia kilku warstw papieru, przy pomocy żywicy. Tworzywo to, cechuje wysoka plastyczność i podatność na obróbkę. Stąd kształty mebli w obiektach, nie muszą już być jednorodne i nieatrakcyjne. Dodatkowo, zużyte sprzęty, z łatwością poddać można recyklingowi.

O czym pamiętać wybierając szafki basenowe?

Szafki basenowe, koniecznie powinny zostać wyposażone w niezawodny, odporny na działanie czynników zewnętrznych zamek lub szyfr tradycyjny bądź elektryczny. Producenci mebli, oferują w tym względzie różnorodne, nowoczesne rozwiązania. To bezwzględny warunek zachowania komfortu użytkowników.

Jako producent systemowych szafek basenowych i producent szafek do obiektów sportowych oferujemy Państwu szeroki wybór rozwiązań zamykania szafki do obiektów użyteczności publicznej. Na życzenie Klienta montujemy zamki bezprzewodowe otwierane opaską (wygodne rozwiązanie, systemowe szafki basenowe), zamki kodowane, zamki na kluczyk, z kłódką (szafki pracownicze), zamki wrzutowe (najczęściej stosowane do czasowego przechowywania odzieży) i inne, adekwatne do wymagań i poziomu zabezpieczeń oraz różnej wysokości finansowania inwestycji.

Bezpieczeństwo i higiena

Właściwości produktu, powinny być potwierdzone atestami w zakresie norm higieny i bezpieczeństwa. W przypadku szafek basenowych, jest to na przykład atest PZH i atest przeciwpożarowy.

Lśniąca czystość i odczuwalna świeżość to czynniki, które mają znaczący wpływ na stopień komfortu płynącego z użytkowania danego pomieszczenia. Zabiegi higieniczne, często wykonywane są w pośpiechu, ze względu na dużą liczbę klientów. Dlatego, utrzymanie szafek basenowych w czystości powinno być maksymalnie ułatwione. Pozwoli na to, materiał odporny na wilgoć, o trwałej, gładkiej powierzchni. Szafki basenowe wykonane w ten sposób, można oczyszczać nawet z wykorzystaniem silnych substancji czynnych. Materiał nie ulegnie zniszczeniu i nie straci swoich właściwości.

Estetyka i trwałość

Szafki basenowe HPL typu S
Szafki basenowe HPL typu S

Oferując szafki basenowe, producent tworzy je tak, by sprostać najwyższym wymaganiom co do jakości i estetyki. Zastosowanie sprawdzonych materiałów, odpowiednio dobrane grubości, profile usztywniające to stabilna i wytrzymała konstrukcja. Ważne są także dobrane do obciążenia i jakości podłoża nóżki systemowe. Systemowe szafki basenowe wykonane z odpornego na wilgoć laminatu HPL nie ulegają zniszczeniu pod wpływem temperatury i wilgoci w przeciwieństwie do płyt drewnopochodnych, które w tych warunkach mogą pęcznieć czy wybrzuszać się. Wysoka odporność na trudne warunki chroni je również przed pleśnieniem i trudnym do wywabienia zapachem stęchlizny.

Jako producent systemowych szafek basenowych oferujemy naszym Klientom materiały z impregnacją, którym nie groźne jest wilgotne basenowe środowisko ani wpływ chloru i podobnych środków chemicznych.

Funkcjonalność

Szafki basenowe mogą być umieszczone na nogach, cokole lub ławce. Zastosowanie ławki, jest ciekawym rozwiązaniem, które dodatkowo podniesie poziom funkcjonalności. Im bardziej nowoczesny i ciekawy jest design mebli, tym lepsze są wrażenia klientów.

W przeszłości, najczęściej stosowanym do wyrobu szafek na rzeczy kształtem, była litera L. To tradycyjne podejście, sprawdzało się przez wiele lat. W wielu obiektach, nadal spotykamy szafki basenowe o takim ułożeniu. Powstają jednak nowe rozwiązania, które równie dobrze spełniają swoją rolę: zarówno użytkową, jak też estetyczną. Chodzi o szafki basenowe w kształcie prostokątnym, wyposażone w kilka półek, służących do bezproblemowego ułożenia rzeczy osobistych w szafce.

Łatwy dostęp do szafki, dogodne rozwiązania do przechowywania, praktyczna ławka sprawiają, że korzystanie z szatni basenowej będzie przyjemniejsze i usprawni proces przebierania. Drobne szczegóły wpływają z kolei na ocenę całościową obiektu. Analizując zadowolenie z czasu spędzonego na basenie, oceniamy bowiem nie tylko temperaturę i czystość wody, ale i zaplecze sanitarne. Nawet drzwi do szatni wyposażone w samodomykacz z wskaźnikiem „wolne-zajęte” podnoszą zatem standard i ogólna ocenę obiektu jako przyjaznego miejsca użyteczności publicznej.

Dobrany design, uniwersalna kolorystyka

Kolorystyka mebli wykorzystywanych w obiektach użyteczności publicznej, powinna być dobrze dopasowana do ich przeznaczenia i grupy docelowej. Często, warto w tym względzie postawić na uniwersalne wybory: biel, grafit, srebro. To kolorystyka kojarzona z czystością i nowoczesnością, która przypadnie do gustu osobom w różnym wieku. W ekskluzywnych obiektach, stosuje się rozwiązania odbiegające od prostej gładzi – pojawiają się nawet ciekawe wzory imitujące marmur. Klasyczną kolorystykę, można połączyć z barwami natury: laminowane drewno, skórzane obicia. Te połączenia, idealnie wpasują się zwłaszcza w stylistykę spa.

Jeśli jednak, obiekt przyciągnąć ma młodzież i rodziny z dziećmi, dobrym rozwiązaniem może okazać się wybór mocniejszych barw. Stosowana jest czerwień, biel, granat, zieleń – to podstawowe kolory, wykorzystywane często do produkcji sprzętu sportowego. Wnętrze urozmaicone taką kolorystyką, rozjaśnia się. Pozytywny efekt takiego designu, z pewnością zachęci najmłodsze i starsze dzieci, do odwiedzin basenu, aquaparku czy centrum rozrywki.

Szafki basenowe HPL

Dobre wrażenie, nie wynika tylko z możliwości spędzenia czasu na basenie, ale składa się na nie całokształt obserwacji klienta. Sama przyjemność, płynąca z przebywania w dobrze zaprojektowanym i atrakcyjnie wyposażonym wnętrzu, jest istotnym aspektem. Szafki basenowe są stałym elementem wyposażenia każdego obiektu, który w swojej ofercie posiada kąpiele w basenach czy jacuzzi. To obiekty sportowe, parki rozrywki lub ekskluzywne spa. Klienci, doceniają zmiany widoczne w szatniach i innych pomieszczeniach przejściowych. Ten prosty element umeblowania, może przyciągać wzrok i stać się wizytówką obiektu. Liczy się prostota obsługi, wygoda, pojemność, a także design i estetyka.