szafki basenowe

Szafki basenowe

Szafki basenowe – podstawowe wyposażenie obiektu

Szafka do przechowywania rzeczy osobistych, to mebel, który na stałe wpisał się w estetykę obiektów użyteczności publicznej, takich jak: baseny, spa, aquaparki, centra rozrywki, kluby sportowe. Ten oczywisty element wyposażenia, musi jednocześnie spełniać wiele wymogów.

 

Stopień użyteczności szafki, zależny jest od kilku czynników

Umeblowanie obiektów użyteczności publicznej, musi charakteryzować się wygodą użytkowania i uniwersalną estetyką, a jednocześnie spełniać szereg norm. W przypadku pomieszczeń o dużej wilgotności, należy zaopatrzyć się w wyposażenie wykonane z materiału wodoodpornego i wytrzymałego, który nie podda się działaniu chloru i procesom korozji.

Z tego względu, do wyrobu wyposażenia sanitarnego i mebli wykorzystywanych przy basenach, najczęściej wykorzystuje się płyty HPL. Jakościowy materiał HPL, nie jest toksyczny i w żadnym stopniu nie zagraża użytkownikom. Ponadto, materiał ten jest wysoce trudnopalny – to podstawa zasad bezpieczeństwa. Istotną zaletą nowoczesnych szafek, jest system wentylacji. Wentylowane korpusy czy elewacje szafek, są warunkiem istotnym, ze względu na ich przeznaczenie: szafki zazwyczaj umieszczane są w pomieszczeniach wewnętrznych.
Co ciekawsze, materiał HPL powstaje, w wyniku połączenia kilku warstw papieru, przy pomocy żywicy. Tworzywo to, cechuje wysoka plastyczność i podatność na obróbkę. Stąd kształty mebli w obiektach, nie muszą już być jednorodne i nieatrakcyjne. Dodatkowo, zużyte sprzęty, z łatwością poddać można recyklingowi.

Szafki basenowe, koniecznie powinny zostać wyposażone w niezawodny, odporny na działanie czynników zewnętrznych zamek lub szyfr tradycyjny bądź elektryczny. Producenci mebli, oferują w tym względzie różnorodne, nowoczesne rozwiązania. To bezwzględny warunek zachowania komfortu użytkowników.

 

Bezpieczeństwo i higiena

Właściwości produktu, powinny być potwierdzone atestami w zakresie norm higieny i bezpieczeństwa. W przypadku szafek basenowych, jest to na przykład atest PZH i atest przeciwpożarowy.

Lśniąca czystość i odczuwalna świeżość to czynniki, które mają znaczący wpływ na stopień komfortu płynącego z użytkowania danego pomieszczenia. Zabiegi higieniczne, często wykonywane są w pośpiechu, ze względu na dużą liczbę klientów. Dlatego, utrzymanie szafek w czystości powinno być maksymalnie ułatwione. Pozwoli na to, materiał odporny na wilgoć, o trwałej, gładkiej powierzchni. Szafki wykonane w ten sposób, można oczyszczać nawet z wykorzystaniem silnych substancji czynnych. Materiał nie ulegnie zniszczeniu i nie straci swoich właściwości.

 

Funkcjonalność i estetyka

Szafki mogą być umieszczone na nogach, cokole lub ławce. Zastosowanie ławki, jest ciekawym rozwiązaniem, które dodatkowo podniesie poziom funkcjonalności. Im bardziej nowoczesny i ciekawy jest design mebli, tym lepsze są wrażenia klientów.

W przeszłości, najczęściej stosowanym do wyrobu szafek na rzeczy kształtem, była litera L. To tradycyjne podejście, sprawdzało się przez wiele lat. W wielu obiektach, nadal spotykamy szafki o takim ułożeniu. Powstają jednak nowe rozwiązania, które równie dobrze spełniają swoją rolę: zarówno użytkową, jak też estetyczną. Chodzi o szafki w kształcie prostokątnym, wyposażone w kilka półek, służących do bezproblemowego ułożenia rzeczy osobistych w szafce.

 

Dobrany design, uniwersalna kolorystyka

Kolorystyka mebli wykorzystywanych w obiektach użyteczności publicznej, powinna być dobrze dopasowana do ich przeznaczenia i grupy docelowej. Często, warto w tym względzie postawić na uniwersalne wybory: biel, grafit, srebro. To kolorystyka kojarzona z czystością i nowoczesnością, która przypadnie do gustu osobom w różnym wieku. W ekskluzywnych obiektach, stosuje się rozwiązania odbiegające od prostej gładzi – pojawiają się nawet ciekawe wzory imitujące marmur. Klasyczną kolorystykę, można połączyć z barwami natury: laminowane drewno, skórzane obicia. Te połączenia, idealnie wpasują się zwłaszcza w stylistykę spa.

Jeśli jednak, obiekt przyciągnąć ma młodzież i rodziny z dziećmi, dobrym rozwiązaniem może okazać się wybór mocniejszych barw. Stosowana jest czerwień, biel, granat, zieleń – to podstawowe kolory, wykorzystywane często do produkcji sprzętu sportowego. Wnętrze urozmaicone taką kolorystyką, rozjaśnia się. Pozytywny efekt takiego designu, z pewnością zachęci najmłodsze i starsze dzieci, do odwiedzin basenu, aquaparku czy centrum rozrywki.

Dobre wrażenie, nie wynika tylko z możliwości spędzenia czasu na basenie, ale składa się na nie całokształt obserwacji klienta.
Sama przyjemność, płynąca z przebywania w dobrze zaprojektowanym i atrakcyjnie wyposażonym wnętrzu, jest istotnym aspektem.
Szafki są stałym elementem wyposażenia każdego obiektu, który w swojej ofercie posiada kąpiele w basenach czy jacuzzi. To obiekty sportowe, parki rozrywki lub ekskluzywne spa. Klienci, doceniają zmiany widoczne w szatniach i innych pomieszczeniach przejściowych. Ten prosty element umeblowania, może przyciągać wzrok i stać się wizytówką obiektu. Liczy się prostota obsługi, wygoda, pojemność, a także design i estetyka.